Юридична фірма B.Glyadyk & Partners | www.glyadyk.com.ua

Головна | Мій профіль | Вихід | RSS

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Головна » 2012 » Травень » 17 » Прийнято правила етики для українських чиновників
14:50
Прийнято правила етики для українських чиновників
Сьогодні парламент прийняв Закон, який визначає правила етичної поведінки для осіб, уповноважених виконувати функції держави або місцевого самоврядування, при виконанні ними посадових повноважень.

Дія Закону «Про правила етичної поведінки» буде поширюватися на Президента, спікера ВР і його заступників, депутатів усіх рівнів, Прем'єр-міністра, членів Кабміну, керівників центральних органів виконавчої влади, Генпрокурора, главу Національного банку, суддів і всіх нижчестоящих чиновників.

Зокрема, чиновники повинні об'єктивно, неупереджено, компетентно, вчасно, результативно і з розумінням виконувати службові повноваження, рішення та доручення органів та осіб, яким вони підкоряються. Крім того, повинні терпимо ставитися до політичних поглядів, ідеологічним течіям і релігійним переконанням інших осіб, а також діяти неупереджено у відносинах із громадськістю, незважаючи на особисті інтереси.
Крім базових основ етичного поведінки Законом затверджена обов'язок держслужбовців декларувати майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру.

При надходженні ним пропозиції щодо отримання неправомірної вигоди або подарунка (пожертвування) чиновники повинні невідкладно відмовитися, при можливості ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію, залучити свідків, якщо це можливо, в тому числі з числа колег по роботі, і письмово повідомити про інцидент своєму керівникові або колегіальному органу.

За порушення правил етичної поведінки чиновник може бути притягнутий до дисциплінарної, адміністративної, кримінальної та матеріальної відповідальності.

Автори документа стверджують, що його реалізація буде сприяти зміцненню впевненості громадян у чесності, неупередженості та ефективності влади.

Ліга: Закон
Переглядів: 167 | Додав: pierre_cardin | Рейтинг: 0.0/0

Пошук

Календар

«  Травень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031