Юридична фірма B.Glyadyk & Partners | www.glyadyk.com.ua

Головна | Мій профіль | Вихід | RSS

Категорії розділу

Мої статті [9]

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Державна реєстрація суб'єкта господарювання - фізичної особи-підприємця
Як передбачає стаття 58 Господарського кодексу України суб'єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа-підприємець (далі – ФОП) у порядку, визначеному законом. Основним нормативним актом, який регулює порядок реєстрації фізичних осіб підприємців є Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15.05.2003р. № 755 (далі – Закон). 
Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців - засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.
Згідно статті 5 Закону державна реєстрація ФОП проводиться державним реєстратором виключно у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах Києві та Севастополі державній адміністрації за місцем проживання ФОП.
Для проведення державної реєстрації фізична особа, яка має намір стати підприємцем та має реєстраційний номер облікової картки платника податків, або уповноважена нею особа (далі - заявник) повинна подати особисто (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення або в разі подання електронних документів подати опис, що містить відомості про надіслані електронні документи, в електронній формі) або через уповноважену особу державному реєстратору за місцем проживання такі документи:
· заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації ФОП;
· копію документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків;
· документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації ФОП.
У випадку, якщо заявником є фізична особа, яка досягла шістнадцяти років і має бажання займатися підприємницькою діяльністю додатково подається нотаріально посвідчена письмова згода батьків (усиновлювачів) або піклувальника, або органу опіки та піклування.
Якщо документи для проведення державної реєстрації подаються заявником особисто, державному реєстратору додатково пред'являється паспорт. Фізична особа, яка через свої релігійні або інші переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідні органи державної влади, повинна особисто пред'явити державному реєстратору паспорт із відповідною відміткою. Уповноважена особа повинна пред'явити свій паспорт та документ, що засвідчує її повноваження.
Документи, які подаються для проведення державної реєстрації ФОП, приймаються за описом, копія якого в день надходження документів видається (надсилається рекомендованим листом) заявнику з відміткою про дату надходження документів. Після перевірки наведених у реєстраційній картці відомостей щодо відповідності поданим документам, державний реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації ФОП на підставі відомостей реєстраційної картки на проведення державної реєстрації ФОП.
За відсутності підстав для відмови у проведенні державної реєстрації ФОП державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації ФОП на підставі відомостей реєстраційної картки на проведення державної реєстрації ФОП.
Дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації ФОП є датою державної реєстрації ФОП.
Строк державної реєстрації ФЛП не повинен перевищувати два робочих дні з дати надходження документів для проведення державної реєстрації ФОП.
Свідоцтво про державну реєстрацію ФОП оформляється державним реєстратором і видається (надсилається рекомендованим листом) заявнику не пізніше наступного робочого дня з дати державної реєстрації ФОП.
Державний реєстратор не пізніше наступного робочого дня з дати державної реєстрації ФОП передає відповідним органам статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України повідомлення про проведення державної реєстрації ФОП із зазначення номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру та відомості з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації ФОП для взяття новоствореного підприємця на облік.
Далі потрібно звернутися у вищезазначені органи і зареєструватися там. Але про це ми ще напишемо.
Категорія: Мої статті | Додав: pierre_cardin (29.04.2012) | Автор: Богдан Глядик W
Переглядів: 1916 | Теги: податкова, бізнес, державний реєстратор, єдиний державний реєстр, підприємницька діяльність, Пенсійний фонд України, фізична особа підприємець | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Пошук

Календар