Юридична фірма B.Glyadyk & Partners | www.glyadyk.com.ua

Головна | Мій профіль | Вихід | RSS

Категорії розділу

Мої статті [9]

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Припинення підприємницької діяльності за принципом мовчазної згоди
Так склалося, що розпочати займатися підприємницькою діяльністю простіше, ніж її припинити. Так, якщо для реєстрації СПД потрібно витратити до двох тижнів свого часу, то для реєстрації припинення СПД необхідно віддати від двох місяців до року свого часу, а можливо і того більше.

19 грудня 2011 року вступив у силу Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедур припинення юридичних осіб та підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців щодо їх вирішення" № 3384 від 19.05.2011р. Крім змін щодо відповідальності за порушення порядку припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, Закон також змінює і сам порядок припинення юридичної особи та припинення діяльності фізичної особи-підприємця. Зокрема Законом введено принцип «мовчазної згоди» при припинення підприємницької діяльності. Так, статтю 1 Закону України ««Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (далі – Закон) доповнено тлумаченням принципу мовчазної згоди, згідно з яким державний реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру (далі – ЄФР) запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення або про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП за її рішенням.

Для припинення підприємницької діяльності ФОП, необхідно звернутися до державного реєстратора із заявою про припинення підприємницької діяльності ФОП із зазначенням відомостей про порядок та строк заявлення кредиторами своїх вимог (ст. 47 – Закону).

Державний реєстратор, прийнявши заяву та документ, що підтверджує внесення плати за публікацію повідомлення про прийняття ФОП рішення щодо припинення підприємницької діяльності зобов'язаний не пізніше наступного робочого дня з дати надходження зазначених документів внести до Єдиного державного реєстру (далі – ЄДР) запис про рішення щодо припинення ФОП підприємницької діяльності із зазначенням відомостей про порядок та строк заявлення кредиторами своїх вимог і в той самий день передати органам статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України повідомлення про внесення такого запису. Про внесення запису до ЄДР публікується повідомлення у спеціальному друкованому засобі масової інформації.

Після цього наставав найдовший етап у всій процедурі припинення підприємницької діяльності: отримання довідок з податкової інспекції та Пенсійного фонду. Видачі цих довідок передує проведення т.з. заходів щодо припинення підприємницької діяльності.

Органи державної податкової служби, Пенсійного фонду України під час проведення заходів щодо припинення підприємницької діяльності ФОП за її рішенням надсилають в електронній формі та на паперовому носії державному реєстраторові протягом десяти робочих днів з дати публікації повідомлення про припинення підприємницької діяльності ФОП за її рішенням повідомлення або про початок проведення позапланової перевірки, призначеної у зв'язку з припиненням підприємницької діяльності ФОП за її рішенням, або про неможливість проведення позапланової перевірки, призначеної у зв'язку з припиненням підприємницької діяльності ФОП за її рішенням.

У разі прийняття рішення про неможливість проведення позапланової перевірки, не пізніше двох місяців з дати публікації повідомлення про припинення підприємницької діяльності ФОП за її рішенням має бути замінено таке рішення відповідним органом державної податкової служби та/або Пенсійного фонду України на повідомленням про проведення позапланової перевірки або повідомленням про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП за її рішенням.

Органи державної податкової служби та/або Пенсійного фонду України зобов'язані не пізніше десяти робочих днів з дати, коли вони дізналися про усунення обставин, які були підставою заперечень проти проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП за її рішенням, відкликати повідомлення про наявність таких заперечень.

Також хочу відзначити, що згідно п. 82.2 Податкового кодексу України тривалість проведення документальних позапланових перевірок у разі припинення підприємницької діяльності ФОП не повинна перевищувати щодо суб’єктів малого підприємництва п’яти робочих днів.

У разі якщо після закінчення проведення заходів щодо припинення підприємницької діяльності ФОП, але не раніше закінчення строку заявлення кредиторами своїх вимог фізичній особі не надані у встановленому законом порядку органом державної податкової служби та/або Пенсійного фонду України довідки про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів та/або єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування або рішення про відмову в їх видачі, ФОП або уповноважена ним особа не раніше, ніж через десять робочих днів з дня закінчення такого строку набуває право на подання державному реєстраторові документів, передбачених частиною одинадцятою статті 47 Закону, за винятком зазначених довідок, для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП за її рішенням за принципом мовчазної згоди. Таким чином потрібно буде подати лише заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП за її рішенням. У картці ФОП яка виявила бажання припинити підприємницьку діяльність зазначає та підтверджує своїм особистим підписом, що нею вчинено всі передбачені законодавством дії стосовно порядку припинення підприємницької діяльності ФОП, включаючи завершення розрахунків з кредиторами (у т.ч. із сплати податків, зборів, обов'язкових платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування).

 Отже, тепер державний реєстратор вноситиме до ЄДР запис про припинення підприємницької діяльності ФОП за принципом мовчазної згоди. Якщо після закінчення строку, протягом якого кредитори можуть висувати свої вимоги, орган податкової служби та/або Пенсійного фонду України не надає довідку про відсутність заборгованості зі сплати податків, зборів, єдиного соціального внеску та страхових коштів або рішення про відмову в їхній видачі, ФОП через десять робочих днів після цього може подавати державному реєстраторові документи для державної реєстрації припинення. Відтепер припинення підприємницької діяльності ФОП триватиме 2-3 місяці, саме такі терміни ініціатори припинення можуть встановити для заявлення кредиторами своїх вимог.

Категорія: Мої статті | Додав: pierre_cardin (25.12.2011) | Автор: Богдан Глядик E
Переглядів: 2886 | Теги: єдиний державний реєстр, підприємництво, малий бізнес, припинення підприємницької діяльнос, державний реєстратор, пенсійний фонд, податкова | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Пошук

Календар